NOSTROMO ZASILACZ 12V + 5V

Cena: 390zł

Opis

Zasilacz skonstruowany i zbudowany od podstaw w naszej firmie. Prace nad nim trwały kilka miesięcy, przetestowałem wiele możliwych rozwiązań, elementów, poszczególne etapy były badane na wysokiej jakości oscyloskopie i analizatorze. Koncepcje budowy i użytych elementów konsultowałem z inżynierami firmy Texas Instruments.

Efekt tych prac spełnił moje oczekiwania, jest naprawdę doskonale. Podłączenie tego zasilacza do naszego dac-a daje efekt spektakularny, poprawa, jakości dźwięku w porównaniu do zasilania zwykłym zasilaczem impulsowym jest olbrzymia. Proszę jednak nie pytać mnie, co się poprawiło, odpowiem tak – wszystko!

Budowa zasilacza to trzy główne sekcje:
– Obwód pierwotny – zabezpieczenie przed zakłóceniami, jakie przedostają się z sieci zasilającej.
– Transformator plus wysokiej jakości szybkie diody prostujące, dodatkowo filtrowane, oraz sekcja kondensatorów wysokiej pojemności, o bardzo niskim ESR.
– Obwód główny – generujący odpowiednie napięcie zasilające, połączony z innowacyjną sekcja odszumiającą i wygładzającą prąd wyjściowy.

Zasilacz ma w komplecie 2 kable: odłączalny kabel miedzy zasilaczem a np. dac-em i konwerterem – dł. 1m, ten kabel ma wtyki do odbiorników – 5,5/2,1mm oraz sieciowy kabel zasilający 1,5m